Kansli

Kontakt

Generalsekreterare
Bo Andersson
Mobil: 070-221 79 28
Mejl: bo@norden.se

 

 

Utvecklingsansvarig- EU/Östersjöregionen
Anders Bergström
Tel: 070-567 05 84
Mejl: anders.bergstrom@norden.se

 

 

Projektansvarig
Anastasiia Klonova
Tel: 070-795 29 97
Mejl: anastasiia.klonova@norden.se

 

 

 

Projektmedarbetare
Felix Schartner
felix.schartner@norden.se

 

 

Organisationsutvecklare
Julia Brink
Tel: 070-892 32 48
Mejl: julia@norden.se

 

 

Organisationssekreterare / Fondsekreterare
(Föräldraledig)
Eydís Inga Valsdóttir
Tel: 070-970 84 49
Mejl: eydis@norden.se

 

Organisationssekreterare
Emma Götlund
Tel:070-970 84 49
Mejl: emma.gotlund@norden.se

 

 

Kommunikatör
Mari Andersson
Tel: 070-887 77 90
Mejl: mari.andersson@norden.se

 

 

Ekonom
Veronica Öhlund
Tel: 070-850 35 51
Mejl: veronica.ohlund@norden.se

 

 

Ekonomiassistent
Caroline Liljegren
caroline.liljegren@norden.se

 

Medlemskap

Medlemsregister
Marianne Sandelin
Tel: 072-644 33 30
Mejl: marianne@norden.se

Projekt ”100 till 100”
Diana Adomnicăi
Mejl: diana.adomnicai@norden.se

 

 

Bli medlem

Föreningen Norden är en medlemsorganisation med ungefär 13 000 enskilda medlemmar i Sveriges cirka 120 lokalavdelningar, 60 samverkande medlemmar och 400 skol- och biblioteksmedlemmar.

Bli medlem

test 4

bröd 4